Vishay/Dale CRCW060314K0FKTA
CRCW060314K0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060314K0FKTA
Brief Description
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060314K0FKTA.pdf
Availability of CRCW060314K0FKTA
QUANTITY
CRCW060314K0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060314K0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060314K0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060314K0FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060314K0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060314K0FKTA Details Description
Related parts for CRCW060314K0FKTA
LED MATRIX CC 8X8 2.3" 660NM RED datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V SC-70-3 datasheet.pdf
SOLDER PASTE NO-CLEAN LF 5CC SYR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DOOR STEEL 69.75X19.33" BLACK datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOP datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 34POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
CONN M12 4POS datasheet.pdf