Vishay/Dale CRCW06031M13FKEA
CRCW06031M13FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031M13FKEA
Brief Description
RES SMD 1.13M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031M13FKEA.pdf
Availability of CRCW06031M13FKEA
QUANTITY
CRCW06031M13FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031M13FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031M13FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031M13FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031M13FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031M13FKEA Details Description
Related parts for CRCW06031M13FKEA
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 8SIP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC C4 22MA 4-32VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR .100 14POS datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf