Vishay/Dale CRCW06031R21FKEAHP
CRCW06031R21FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R21FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R21FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031R21FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031R21FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R21FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R21FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R21FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031R21FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R21FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031R21FKEAHP
FIXED IND 68UH 250MA 4.48 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY 10POS SMT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf