Vishay/Dale CRCW06032M21FKEB
CRCW06032M21FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M21FKEB
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M21FKEB.pdf
Availability of CRCW06032M21FKEB
QUANTITY
CRCW06032M21FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M21FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M21FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M21FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M21FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M21FKEB Details Description
Related parts for CRCW06032M21FKEB
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 5A 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VMT3 datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7S 0805 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 18GHZ datasheet.pdf