Vishay/Dale CRCW0603309KFKTB
CRCW0603309KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603309KFKTB
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603309KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603309KFKTB
QUANTITY
CRCW0603309KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603309KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603309KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603309KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603309KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603309KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603309KFKTB
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 210UH 300MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.6A 93.6 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 28G STANDRD 8-MSOP datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf