Vishay/Dale CRCW0603332KFKTB
CRCW0603332KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603332KFKTB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603332KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603332KFKTB
QUANTITY
CRCW0603332KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603332KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603332KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603332KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603332KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603332KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603332KFKTB
IC OPAMP TFT-LCD QUAD 16V 14SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS NO LATCH SMD datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS SB48 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf