Vishay/Dale CRCW060339R0JNEAHP
CRCW060339R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060339R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060339R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060339R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060339R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060339R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060339R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060339R0JNEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW060339R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060339R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060339R0JNEAHP
MOSFET 2P-CH 20V 1.7A MICRO8 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 11.4A 8 MOHM TH datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf