Vishay/Dale CRCW06033R32FKEAHP
CRCW06033R32FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R32FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R32FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06033R32FKEAHP
QUANTITY
CRCW06033R32FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R32FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R32FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R32FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033R32FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R32FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033R32FKEAHP
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf