Vishay/Dale CRCW0603412RFKEAHP
CRCW0603412RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603412RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603412RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603412RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603412RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603412RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603412RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603412RFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603412RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603412RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603412RFKEAHP
CONN RECEPT 11POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ TRPL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
IC MCU 512KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf
LED IND M8 PNL MT RED 2V IP67 datasheet.pdf