Vishay/Dale CRCW060343K0JNTA
CRCW060343K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060343K0JNTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060343K0JNTA.pdf
Availability of CRCW060343K0JNTA
QUANTITY
CRCW060343K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060343K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060343K0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060343K0JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060343K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060343K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW060343K0JNTA
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO252-3 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 450MA 780 MOHM datasheet.pdf
CONN CONT EARTH SCKT 20AWG GOLD datasheet.pdf
RES 190 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
High Precision 2.5 V IC Reference IC datasheet.pdf