Vishay/Dale CRCW06034R42FNEA
CRCW06034R42FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R42FNEA
Brief Description
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R42FNEA.pdf
Availability of CRCW06034R42FNEA
QUANTITY
CRCW06034R42FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R42FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R42FNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R42FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06034R42FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R42FNEA Details Description
Related parts for CRCW06034R42FNEA
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
IC PROCESSOR CCD 12BIT 105CSPBGA datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 14POS datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 4.5MSPS TSOT23-8 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf