Vishay/Dale CRCW060351K0JNEAHP
CRCW060351K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060351K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060351K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060351K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060351K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060351K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060351K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060351K0JNEAHP
Related LinksCRCW06035, CRCW060351K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060351K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060351K0JNEAHP
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf