Vishay/Dale CRCW0603576RFKTB
CRCW0603576RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603576RFKTB
Brief Description
RES SMD 576 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603576RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603576RFKTB
QUANTITY
CRCW0603576RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603576RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603576RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603576RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603576RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603576RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603576RFKTB
CABLE XLR PLUG/JACK LO NOISE 15' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 24A TO220AB datasheet.pdf
SQUARE BUTTON W/LED FOR PSHBTN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
RES 10K OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SSD M2 SATA 80MM 16GB PE SLC COM datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
AB 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
270 MHz, 400 uA Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf