Vishay/Dale CRCW060368K0JNTB
CRCW060368K0JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060368K0JNTB
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060368K0JNTB.pdf
Availability of CRCW060368K0JNTB
QUANTITY
CRCW060368K0JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060368K0JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060368K0JNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060368K0JNTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060368K0JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060368K0JNTB Details Description
Related parts for CRCW060368K0JNTB
RES 180 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 100FBGA datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 001 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SC-82AB datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 4TP RJ45 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
5UF 25V 6.604X13.614 105C AXI datasheet.pdf