Vishay/Dale CRCW060386K6FKTB
CRCW060386K6FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060386K6FKTB
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060386K6FKTB.pdf
Availability of CRCW060386K6FKTB
QUANTITY
CRCW060386K6FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060386K6FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060386K6FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060386K6FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060386K6FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060386K6FKTB Details Description
Related parts for CRCW060386K6FKTB
CAP CER 470PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 48VQFN datasheet.pdf
-INNER PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf