Vishay/Dale CRCW08051K47FKEAHP
CRCW08051K47FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051K47FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08051K47FKEAHP.pdf
Availability of CRCW08051K47FKEAHP
QUANTITY
CRCW08051K47FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051K47FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08051K47FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051K47FKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW08051K47FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051K47FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW08051K47FKEAHP
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
BUZ 10.16HP/06/180SF AG BK datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
CABLE DUCT BRACKET datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W UFRM datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .590 datasheet.pdf