Vishay/Dale CRCW08051M21FKTA
CRCW08051M21FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M21FKTA
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M21FKTA.pdf
Availability of CRCW08051M21FKTA
QUANTITY
CRCW08051M21FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M21FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M21FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M21FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M21FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M21FKTA Details Description
Related parts for CRCW08051M21FKTA
IC MONITOR SYS HARDWAR 24-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 1.85A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
LED EMITTER BLU 465NM STAR MCPCB datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf