Vishay/Dale CRCW0805221RFKEAHP
CRCW0805221RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805221RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805221RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805221RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805221RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805221RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805221RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805221RFKEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW0805221RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805221RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805221RFKEAHP
FIXED IND 2.8UH 19A 4.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FLASHER 575 THERM CARD datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V JB 0504 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf