Vishay/Dale CRCW080524R9FKTA
CRCW080524R9FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080524R9FKTA
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080524R9FKTA.pdf
Availability of CRCW080524R9FKTA
QUANTITY
CRCW080524R9FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080524R9FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080524R9FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080524R9FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080524R9FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080524R9FKTA Details Description
Related parts for CRCW080524R9FKTA
IC DAC 8BIT DUAL MULTIPLY 20-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 2.7K OHM 0606 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 100A TO263-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf