Vishay/Dale CRCW080530R1FKEAHP
CRCW080530R1FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080530R1FKEAHP
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080530R1FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080530R1FKEAHP
QUANTITY
CRCW080530R1FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080530R1FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080530R1FKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080530R1FKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080530R1FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080530R1FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080530R1FKEAHP
TRIAC 400V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 30POS datasheet.pdf
RES 909 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
11+11 DIL PIN HDR datasheet.pdf
LEARNING BOARD NANO datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf