Vishay/Dale CRCW080532K4FKEAHP
CRCW080532K4FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080532K4FKEAHP
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080532K4FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080532K4FKEAHP
QUANTITY
CRCW080532K4FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080532K4FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080532K4FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080532K4FKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080532K4FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080532K4FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080532K4FKEAHP
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf