Vishay/Dale CRCW0805340KFKEA
CRCW0805340KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805340KFKEA
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805340KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805340KFKEA
QUANTITY
CRCW0805340KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805340KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805340KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805340KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805340KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805340KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805340KFKEA
CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf
PMI BASE 1 INCAND S-6 BAY SCREW datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1.5K OHM 25W datasheet.pdf