Vishay/Dale CRCW080536R0DKEAP
CRCW080536R0DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080536R0DKEAP
Brief Description
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080536R0DKEAP.pdf
Availability of CRCW080536R0DKEAP
QUANTITY
CRCW080536R0DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080536R0DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080536R0DKEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080536R0DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080536R0DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080536R0DKEAP Details Description
Related parts for CRCW080536R0DKEAP
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 8SO datasheet.pdf
LED MINI BAYONET T3-1/4 6V GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BCD UP/DWN CNTR PREST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A datasheet.pdf