Vishay/Dale CRCW080547R5FKEA
CRCW080547R5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547R5FKEA
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547R5FKEA.pdf
Availability of CRCW080547R5FKEA
QUANTITY
CRCW080547R5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547R5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080547R5FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547R5FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080547R5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547R5FKEA Details Description
Related parts for CRCW080547R5FKEA
IDC CABLE - MKC26A/MC26G/MKC26A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
D-SUB 9P MALE,DOUBLE END, L=2.0M datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PANEL PIN datasheet.pdf