Vishay/Dale CRCW08054K75FKEAHP
CRCW08054K75FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K75FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K75FKEAHP.pdf
Availability of CRCW08054K75FKEAHP
QUANTITY
CRCW08054K75FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K75FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K75FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K75FKEAHP
Related LinksCRCW08054, CRCW08054K75FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K75FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW08054K75FKEAHP
IDC CABLE - MDH24K/MC24M/MDH24K datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA 8-SMD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM MED INLET 15A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 7.8A 35 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN FPC TOP 23POS 0.3MM SMD R/A datasheet.pdf