Vishay/Dale CRCW080568K0JNEAHP
CRCW080568K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080568K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080568K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080568K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080568K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080568K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080568K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080568K0JNEAHP
Related LinksCRCW08056, CRCW080568K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080568K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080568K0JNEAHP
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A BEVL PLNGR datasheet.pdf
TOOL INSULATION WIRE CRIMP datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf