Vishay/Dale CRCW08056M49FKEA
CRCW08056M49FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08056M49FKEA
Brief Description
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08056M49FKEA.pdf
Availability of CRCW08056M49FKEA
QUANTITY
CRCW08056M49FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08056M49FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08056M49FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08056M49FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08056M49FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08056M49FKEA Details Description
Related parts for CRCW08056M49FKEA
RELAY SSR SCR 90A 660V PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 300V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL PLENUM 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf