Vishay/Dale CRCW0805750KFKTA
CRCW0805750KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805750KFKTA
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805750KFKTA.pdf
Availability of CRCW0805750KFKTA
QUANTITY
CRCW0805750KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805750KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805750KFKTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805750KFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805750KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805750KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805750KFKTA
FUSE GLASS 1.6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTAGE 220VAC DIN datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.15A 45 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CM RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf