Vishay/Dale CRCW080595K3FKTB
CRCW080595K3FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080595K3FKTB
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080595K3FKTB.pdf
Availability of CRCW080595K3FKTB
QUANTITY
CRCW080595K3FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080595K3FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080595K3FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080595K3FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080595K3FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080595K3FKTB Details Description
Related parts for CRCW080595K3FKTB
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.18 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.850" UNIV datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR 7C 7#12 SKT RECP datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf