Vishay/Dale CRCW1206100RJNEA
CRCW1206100RJNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206100RJNEA
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206100RJNEA.pdf
Availability of CRCW1206100RJNEA
QUANTITY
CRCW1206100RJNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206100RJNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206100RJNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206100RJNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206100RJNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206100RJNEA Details Description
Related parts for CRCW1206100RJNEA
CHOKE CAN-BUS 25.0UH 800MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 207MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf