Vishay/Dale CRCW12061R30JNEAHP
CRCW12061R30JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R30JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R30JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12061R30JNEAHP
QUANTITY
CRCW12061R30JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R30JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R30JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R30JNEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061R30JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R30JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061R30JNEAHP
Connector Receptacle, Bottom Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP PLENUM RATED, datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SPECIAL PURPOSE CRIMP TOOL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf