Vishay/Dale CRCW120629R4FKTA
CRCW120629R4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120629R4FKTA
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120629R4FKTA.pdf
Availability of CRCW120629R4FKTA
QUANTITY
CRCW120629R4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120629R4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120629R4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120629R4FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120629R4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120629R4FKTA Details Description
Related parts for CRCW120629R4FKTA
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSHRINK RNF-100 3/64"X100'BLK datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 14POS TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A 14VSON datasheet.pdf
IC DSP 100LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
INDUCTOR 7.6 X 6.9 X 3.0 0.36UH datasheet.pdf