Vishay/Dale CRCW120639K2FKEAHP
CRCW120639K2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120639K2FKEAHP
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120639K2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120639K2FKEAHP
QUANTITY
CRCW120639K2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120639K2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120639K2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120639K2FKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW120639K2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120639K2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120639K2FKEAHP
ADM34T/AE34M/X datasheet.pdf
FERRULE NON INS 8AWG 19/32" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TVS DIODE 2.5VWM 15VC 10SLP datasheet.pdf
SW CAP RECTANGULAR DIFFUSER GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 8.98M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf