Vishay/Dale CRCW12063K30JNTB
CRCW12063K30JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K30JNTB
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K30JNTB.pdf
Availability of CRCW12063K30JNTB
QUANTITY
CRCW12063K30JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K30JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K30JNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K30JNTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K30JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K30JNTB Details Description
Related parts for CRCW12063K30JNTB
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 612V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 18A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
MICRODAA VOICE DATA/FAX 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL CRIMPING PLIERS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H datasheet.pdf