Vishay/Dale CRCW12063K92FKTB
CRCW12063K92FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K92FKTB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K92FKTB.pdf
Availability of CRCW12063K92FKTB
QUANTITY
CRCW12063K92FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K92FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K92FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K92FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K92FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K92FKTB Details Description
Related parts for CRCW12063K92FKTB
RES SMD 12.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 9A WAFER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS R/A datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CABLE 10POS MALE-MALE STR 12' datasheet.pdf