Vishay/Dale CRCW12063M83FKTA
CRCW12063M83FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M83FKTA
Brief Description
RES SMD 3.83M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M83FKTA.pdf
Availability of CRCW12063M83FKTA
QUANTITY
CRCW12063M83FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M83FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M83FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M83FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M83FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M83FKTA Details Description
Related parts for CRCW12063M83FKTA
CONN HDR BRKWAY .100 80POS VERT datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3.05MM datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-1070A-2500C datasheet.pdf
MTK R/R STR HDR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf