Vishay/Dale CRCW120647R5FKTA
CRCW120647R5FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120647R5FKTA
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120647R5FKTA.pdf
Availability of CRCW120647R5FKTA
QUANTITY
CRCW120647R5FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120647R5FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120647R5FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120647R5FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120647R5FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120647R5FKTA Details Description
Related parts for CRCW120647R5FKTA
CARD ENGINE 64MB FLASH 64MB RAM datasheet.pdf
IC INVERTER ULP TRIPLE 8MICROPAK datasheet.pdf
IC IGBT DRIVER 3PHASE 64-MQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FPA/C 9070-250 2.0M datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf