Vishay/Dale CRCW12067K68FKTB
CRCW12067K68FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067K68FKTB
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067K68FKTB.pdf
Availability of CRCW12067K68FKTB
QUANTITY
CRCW12067K68FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067K68FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12067K68FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067K68FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12067K68FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067K68FKTB Details Description
Related parts for CRCW12067K68FKTB
CHOKE CAN-BUS 5.0UH 1200MA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf