Vishay/Dale CRCW121010K5FKTA
CRCW121010K5FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121010K5FKTA
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121010K5FKTA.pdf
Availability of CRCW121010K5FKTA
QUANTITY
CRCW121010K5FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121010K5FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121010K5FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121010K5FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121010K5FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121010K5FKTA Details Description
Related parts for CRCW121010K5FKTA
IC ADC 12BIT 65MSPS 68-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MONO MULTIVIBRATOR TSOT23-6 datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
34 WAY PLUG ASSY VERT LATCHED datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf