Vishay/Dale CRCW121015K4FKTA
CRCW121015K4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121015K4FKTA
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121015K4FKTA.pdf
Availability of CRCW121015K4FKTA
QUANTITY
CRCW121015K4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121015K4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121015K4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121015K4FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121015K4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121015K4FKTA Details Description
Related parts for CRCW121015K4FKTA
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .250 4POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
SR BTS PC 8 ASY EHP datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.4A 45.6 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf