Vishay/Dale CRCW1210169RFKEA
CRCW1210169RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210169RFKEA
Brief Description
RES SMD 169 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210169RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210169RFKEA
QUANTITY
CRCW1210169RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210169RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210169RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210169RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210169RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210169RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210169RFKEA
IC AMP AUDIO PWR 3.2W AB 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12.4V 24A 300W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 680MA 180 MOHM datasheet.pdf
CONN RING CIRC 14-16AWG #1/4 datasheet.pdf
CONN CLAMP datasheet.pdf
SMA RA-SMA STRT PLG RG-174 18" datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CTV 99C MIXED(TWIN) SKT PLUG datasheet.pdf
0.5 OHM CMOS 1.8 V to 5.5 V 2:1 Mux/SPDT Switches IC datasheet.pdf