Vishay/Dale CRCW12101R91FKEAHP
CRCW12101R91FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R91FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.91 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R91FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101R91FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101R91FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R91FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R91FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R91FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101R91FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R91FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101R91FKEAHP
RES ARRAY 3 RES 27 OHM 6SIP datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047R/X 4" datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 13POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER SUPPLY MOUNTING KIT COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS 0.8MM GOLD SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf