Vishay/Dale CRCW121022K0JNTA
CRCW121022K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121022K0JNTA
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121022K0JNTA.pdf
Availability of CRCW121022K0JNTA
QUANTITY
CRCW121022K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121022K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121022K0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121022K0JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121022K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121022K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW121022K0JNTA
FILTER BANDPASS 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
LOW PROFILE, 3 POLE/25 AMP, LC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC datasheet.pdf