Vishay/Dale CRCW121024K3FKTB
CRCW121024K3FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121024K3FKTB
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121024K3FKTB.pdf
Availability of CRCW121024K3FKTB
QUANTITY
CRCW121024K3FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121024K3FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW121024K3FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121024K3FKTB
Related LinksCRCW1210, CRCW121024K3FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121024K3FKTB Details Description
Related parts for CRCW121024K3FKTB
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC HEX DELAY ELEMENT 16SO datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
FILTER D-SUB 15POS M/F ADAPTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 5W T18 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 160VC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf