Vishay/Dale CRCW12102K43FKTA
CRCW12102K43FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102K43FKTA
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102K43FKTA.pdf
Availability of CRCW12102K43FKTA
QUANTITY
CRCW12102K43FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102K43FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102K43FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102K43FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102K43FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102K43FKTA Details Description
Related parts for CRCW12102K43FKTA
SW PB ILLUM RND GRN CLR/GRN SLD datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OVP OTP OCP 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
HOOK INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
107US W 50FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
IO NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 9/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
SINGLE KEY FLEXIBLE ACTUATOR datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf