Vishay/Dale CRCW1210300KFKEAHP
CRCW1210300KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210300KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210300KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210300KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210300KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210300KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210300KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210300KFKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW1210300KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210300KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210300KFKEAHP
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB EPROM 28CDIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 75K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
16 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
SSR GN IP20 25A/240VAC DC INPUT datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf