Vishay/Dale CRCW1210430KFKEAHP
CRCW1210430KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210430KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210430KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210430KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210430KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210430KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210430KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210430KFKEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW1210430KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210430KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210430KFKEAHP
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
GDT 180V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W UFRM datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf