Vishay/Dale CRCW12104R02FKEAHP
CRCW12104R02FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104R02FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.02 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12104R02FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12104R02FKEAHP
QUANTITY
CRCW12104R02FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104R02FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12104R02FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104R02FKEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW12104R02FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104R02FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12104R02FKEAHP
FIXED IND 3.3NH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:18 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE + datasheet.pdf
PWR RCPT VERT PF GOLD 2POS datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf