Vishay/Dale CRCW12105K23FKTA
CRCW12105K23FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105K23FKTA
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12105K23FKTA.pdf
Availability of CRCW12105K23FKTA
QUANTITY
CRCW12105K23FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105K23FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12105K23FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105K23FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12105K23FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105K23FKTA Details Description
Related parts for CRCW12105K23FKTA
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 500' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf