Vishay/Dale CRCW121061R9FKEAHP
CRCW121061R9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121061R9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121061R9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121061R9FKEAHP
QUANTITY
CRCW121061R9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121061R9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121061R9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121061R9FKEAHP
Related LinksCRCW12106, CRCW121061R9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121061R9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121061R9FKEAHP
RELAY RF SPDT 100MA 3.3V datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
MODEM V.92 WORLD DATA/FAX LEASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .51M datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V JB 0201 datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 38MA 32 OHM SMD datasheet.pdf